Malá země, která mnoho nabízí

Podle cestovatelů je Cornwall nejzaostalejším anglickým hrabstvím. Myslíte, že to nezní vůbec lákavě? To je možné, ale je to velký omyl. Tuto zemi najdete na nejzápadnějším poloostrově Anglie. Dalo by se říci, že na naše poměry je to docela malé území. Velikostí by odpovídalo asi tak Karlovarskému kraji. Pobřeží je lemováno útesy a vnitrozemí pokrývají vřesoviště.
velká vlna
o   Pro milovníky moře je tu ale rozhodně jedno veliké plus.
–         Ať zavítáte kamkoliv, vždy jste od moře vzdáleni maximálně pouhých pětadvacet kilometrů.
Tím je dáno i podnebí této krajiny. Pochopitelně, že je tu velice větrno. Tím pádem spadne na toto územ i velké množství srážek. Paradoxem je, že množství slunečního svitu je tu větší nežli v České republice. Přes všechny nedostatky je tato země doslova turistickým rájem.
o   Pro milovníky adrenalinu se nabízí možnost přespat ve strašidelném hotelu, který se jmenuje Jamaica.
zřícenina na pobřeží
o   Kdysi to bývala hospoda a zároveň úkryt pašeráků jamajského rumu.
o   Nejvíce slávy jí ovšem zajistil slavný král filmového hororu Alfred Hitchcock, který tu natočil hororovou adaptaci románu Jamaica Inn.
Dnes je z této budovy hotel a prý se tu spí skutečně velice neklidně.

Devět metrů pro surfaře

Pro zdatné surfaře moře nachystá každou zimu proslulé devítimetrové vlny. Zdolat je není vůbec jednoduché. A abychom nezůstali nic dlužni zmíněným milovníkům historie, pak je jistě bude zajímat, že podle některých pramenů je právě Cornwall domovem jednoho ze šesti keltských kmenů. Třeba narazíte na některé stopy tohoto dávného národa.
kulatý kámen
–         Domluvíte se zde nejen anglicky.
–         Určitě potěšíte místní obyvatele, pokud si osvojíte alespoň nějaké slovíčko z jejich původního jazyka – kornštiny.
–         Tento jazyk byl považován za mrtvý, ale několika nadšencům se ho podařilo vzkřísit.
–         V současnosti ho ovládá několik tisíc obyvatel.