Divadlo není nuda, jen si musíte vybrat správný žánr

Divadelní představení a muzikály. Možná si říkáte, co bych já děl nebo dělala v divadle, je to nuda. Třeba jste tam naposledy byli ještě ve škole a nic vám to neříká. Možná tuto aktivitu máte spojenou s faktem, že je třeba společenský oděv. Ale ona to zas taková nuda, jak si myslíte, není. Záleží na žánru, který si vyberete.

Jsou ovšem také lidé, kteří divadelní představení navštěvují pravidelně, každý měsíc či týden. No proč ne, však to může být i krásný koníček. Velmi obohacující. Navíc máte možnost vidět překrásné budovy dýchající historií. Takové Národní divadlo je nádherné.

Co vše lze shlédnout

Jak už bylo výše psáno, každý dává přednost něčemu jinému. Drama, komedie, balet, opera, opereta, muzikál nebo i koncert. Návštěva divadla jednoduše ke kulturnímu životu patří, tedy měla by patřit. Alespoň jednou ročně by ho měl navštívit každý.

Nechte se unést dějem a herci, kteří vás vtáhnou do příběhu vaší oblíbené knihy. Můžete tak interpretaci režiséra a jednotlivých herců konfrontovat se svojí fantazií. Nebo vás naopak divadelní představení motivuje k přečtení si původní knihy a uvidíte, jak moc se liší zkrácená hraná forma od té knižní.

V posledních letech jsou oblíbené muzikály, klasické i nově vznikající. Zpracována jsou různá témata, minulá, současná i knižní. Skvělá scéna, skvělé kostýmy, ale především hudba a zpěv ve spojení s hereckým výkonem je to, co lidi tak láká. Hudba, hudba je totiž prostředek, který z lidí dokáže na povrch dostat emoce. A co si budeme povídat, ty se v dnešní době bojíme dát znát.

Krásné jsou zahraniční i ty české muzikály. Některé zahraniční jsou převedeny do české podoby. Zajímavé je srovnání obou verzí, často zjistíte, že jsou nesrovnatelné a každá sama o sobě senzační.

Zahoďte předsudky, které ze školních let máte a vyrazte za kulturou do divadla. Uvidíte, že nakonec budete velmi rádi, i když se vám zprvu vůbec nechtělo.