Zapovězené konopí

Tabákový kouř obsahuje více než 100 různých druhů toxických alkaloidů, ale především představuje prvek drogové závislosti, který v naší populaci spolu s kofeinem výrazně dominuje.

list

Marihuana, neboli zlidověle konopí, obsahuje alkaloidy známé pod názvem THC, a vzhledem k tomu, že jde již o silnější drogu, je její pěstování a prodej na území států EU zakázáno. Zda je to správné legislativní řešení, anebo ne, posuďte sami, s některými dospělými lidmi je to totiž jako s malými nepoučitelnými dětmi – jestliže si hodlají poškozovat své zdraví, cestu si vždy najdou i navzdory zákazům.
Konopí má však některé výjimečné vlastnosti, pro něž je využíváno v mnoha oblastech lidské činnosti. Počínaje lékařstvím přes výrobu pevných a odolných textilních vláken až po chemický průmysl. Ve světě však existují oblasti, kde lze tuto rostlinu pěstovat legálně, a dnes se k těmto účelům využívá především vyšlechtěných odrůd tzv. autoflowering, neboli samonakvétací rostliny.

Výhody samonakvétacích rostlin

Celoroční pěstování– v průběhu šlechtění semen došlo k tomu, že tyto odrůdy nevyžadují specifické světelné podmínky ročního cyklu, lze je tedy pěstovat kdykoli. Aby dospělá rostlina dozrála, potřebuje pouze časové období dvou měsíců.
Rychlé výsledky– za pouhých šedesát dnů dosáhnete přibližně stejných výnosů, jako kdybyste pěstovali klasickou rostlinku z běžného semene, tzv. feminizovanou.
Nízký vzrůst– i v případě, kdy je pěstování legální, může budit mezi lidmi pohoršení rozsáhlý lán vysokých statných výpěstků. Samonakvétací konopí však dorůstá zhruba do poloviční délky, hodí se tedy i do menších zahrad nebo skleníků, které jsou zvědavým očím kolemjdoucích skryty.

olistění

Odolnost vůči plísním a chladu– genová výbava známá pod názvem „ruderalis“ zajišťuje rostlinám značnou odolnost vůči nízkým teplotám, hrubému zacházení a plísním. Z toho důvodu se také pěstuje ve velkém množství v Číně, v Rusku a v Kanadě.