Vhodná střecha nejen na zahradu


Udělat si na zahrádce vlastní venkovní posezení je určitě super nápad, ovšem nezapomeňte na to, že byste ho měli také pořádně ochránit, třeba zastřešením.

Vhodná střecha nejen na zahradu

Bydlet ve vlastním rodinném domku je určitě velká výhoda, zvláště, pokud je součástí nemovitosti také alespoň středně velká zahrada. Tu můžete využívat mnoha různými způsoby. Může fungovat jako hřiště pro děti, k pěstování rostlin ve formě zeleniny, případně okrasných květin a můžete si na tomto zeleném místě zřídit i vlastní zahradní posezení. Konec konců, proč trávit celé dny doma, zvláště pak v letních měsících, když je můžete trávit na čerstvém vzduchu. Takovéto posezení je tedy určitě vítaným doplňkem každé zahrady či dvorku.

Pergola na pláži

Ovšem, abyste ho mohli používat co nejvíce, měli byste mu pořídit nějaký druh střechy. Možností je celá řada. Pokud chcete ušetřit, je možné koupit pár tyčí a nepromokavou plachtu, ale to není příliš nápadité řešení, které se navíc při prvním silnějším větru odfoukne někam pryč. Daleko lepší je spolehnout se na osvědčenou konstrukce typu pergoly Pergoly-trutnov.

Různé druhy

Jedná se o tradiční zahradní stavbu, která se do takového prostředí neodmyslitelně hodí. A to prakticky všechny druhy pergol, a to ať už jsou vyrobeny ze dřeva, kovu nebo plastu. Samozřejmě první dva typy surovin se používají k výrobě více a jsou u zákazníků preferovanější, ale i plast si najde své kupce, i když není tak příjemný na pohled. Co se mu však upřít nedá, to je jeho odolnost proti dešti. Proti slunečnímu záření je to ovšem horší. Modely z umělé hmoty jsou za to však zdaleka nejlevnější, což negativní vlastnosti trochu vyvažuje.

Zahradní pergola

Montáž není obtížná

Vzhledem k tomu, že dnešní pergoly se vyrábějí zvětší částí jako stavebnice, není problém ani pro laika je podle návodu sestavit i s několika základními nástroji jako je třeba šroubováky. V jednom se to ale špatné táhne. Pokud si objednáte zastřešení, na jeho realizaci si raději pozvěte nějakou pracovní sílu. Alespoň jeden pár rukou navíc, jinak se s tím budete zbytečně dlouho trápit.