Tipy, jak ušetřit peníze na vysoké škole

Studujete na vysoké škole nebo se na studium teprve připravujete? Jestli ano, jistě víte, že studium není zrovna levnou záležitostí.

Pokud studentovi stačí bydlení na koleji, zaplatí měsíčně něco okolo 3 000 korun. Mnoho lidí však už v dnešní době touží po trochu soukromí a tak často sáhne po bytě, kde nájem může činit i třikrát tolik a to navíc v případě, kdy budete bydlet ještě s kamarádem. Ovšem jsou zde i další položky za jídlo, učebnice nebo kulturní vyžití.Pití alkoholu

Je tedy možnost vůbec v dnešní době ušetřit a naspořené peníze využít třeba k letním radovánkám? Ano, možné to je, ale bude potřeba spoustu disciplíny a odříkání, které nebudou vždy příjemné.

  1. Omezte pití alkoholu

Alkohol je v dnešní době poměrně drahý a během měsíce tak dokáže z rozpočtu ukrojit poměrně velkou část, pokud si nebudete dávat pozor.

Není vždy nutností pít při každé příležitosti alkohol, abyste se cítili uvolněně. Velmi dobře se můžete bavit i bez něho. A pokud už si neumíte pořádnou party představit bez alkoholu, raději si dopřejte přímo celou láhev než kupovat jednotlivé skleničky. Pokud si totiž spočítáte, kolik stojí jedna sklenička tvrdého alkoholu v porovnání s celou láhví, budete nemile překvapeni.
Bohatá snídaně

  1. Omezte stravování mimo domov

Stravování v menzách nebo restauracích je často daleko pohodlnější než se na koleji obtěžovat s vařením. Jenže právě vaření vám pomůže měsíčně ušetřit spoustu peněz, navíc se budete stravovat daleko zdravěji.

  1. Ušetřit se dá i na vodě

Proč zbytečně kupovat drahé perlivé nápoje, když voda z kohoutku je často kvalitnější a nezaplatíte za ní nic. Pokud tedy nezvládnete život bez přeslazených sycených nápojů, zkuste alespoň omezit jejich množství na minimum. Poděkuje vám vaše tělo, peněženka i planeta.

  1. ISIC – studentský pomocník

První, co vás bude čekat při nástupu na vysokou školu je právě vyřízení této zelené kartičky. Díky ní můžete ušetřit za jídlo, oblečení nebo kulturu.