Skvělé účinky bylinkových čajů – který popíjet při jaké příležitosti?


Bylinkové čaje jsou nejenom chutné. Lidé je často pijí především kvůli tomu, že chtějí čerpat ze zdravotních benefitů bylinek, které mají na naše tělo. Samozřejmě, bylinky můžete užívat i v jiných formách, ale čaj je jednou z nejsnadnějších, nejchutnějších a také vám kromě zdravotních účinků poskytne velmi cennou hydrataci.

Jaký čaj si vychutnat, pokud chcete zapůsobit na konkrétní prevenci nebo problém? Připravili jsme si pro vás takový malý přehled.

Mátový čaj

Mátový čaj je velmi osvěžující, chutný a skvělým zdrojem hydratace v letním období. Mátový čaj vám pomůže s uvolněním svalů, podporuje trávení a také je výborným doplňkem pro léčbu dráždivého tračníku. Obnovuje střevní mikroflóru a také vám pomůže s vašim soustředěním.

máta

Zázvorový čaj

Kořen zázvoru je plný vitamínů a zdraví prospěšných látek. Díky své silné chuti to není nápoj pro každého, ale možná vás přesvědčí jeho účinky. Uděláte nejlépe, když si zázvorový čaj vychutnáte během nachlazení a chřipky. Pomáhá také proti menstruačním bolestem a má protizánětlivé účinky. Pomáhá také k lepšímu trávení a je to skvělý lék na kocovinu.

Heřmánkový čaj

Heřmánek je silně vonící bylinka s drobnými bílými květy. Čaj z něj vám může pomoci ke klidnějšímu spánku a rychlejšímu usínání. Má zklidňující účinky, takže vám pomůže od stresu a taky s relaxací. Působí jak zlepšovač vaší nálady, proti úzkostem a pomáhá od menstruačních křečí.

heřmánkový čaj

Ibiškový čaj

Ibišek je krásnou rostlinou, z které se ale připravuje velmi chutný čaj. Ibiškový čaj vám pomůže s podporou zdraví vašeho srdce a cév, snižuje hladinu krevního cukru a je doporučený při infekcích močových cest.

Meduňkový čaj

Stejně jako třeba heřmánkový čaj, i meduňkový čaj má antidepresivní účinky. Pomáhá proti úzkostem, nervozitě a při odbourání stresu. Podporuje funkci nervového systému, pomáhá vám při usínání a u těhotných zmírňuje ranní úzkosti.