Proč zaměstnat vyklízecí firmu

Vyklízení domů vyklizeniexpres.cz je služba, jako každá jiná, ale přece jen se něčím od těch ostatních liší. Čím je specifická a proč ji využít v náš prospěch?

Těžká břemena – mnoho kusů nábytku se dá rozebrat nebo alespoň zdemolovat a rozdělit na menší dílčí části, které pak snadno vyneseme ven z domu. Ale neplatí to pro všechen nábytek, například některé starožitné kousky a ruční truhlářská řemeslná práce z masivního dřeva vám dají pořádně zabrat, ať už se pokoušíte o jejich rozebrání nebo výnos vcelku. Kromě nábytku se ven vynáší i staré chladničky, pračky, myčky nádobí a podobné těžké kusy břemen, což svým způsobem připomíná stěhování. A rozhodně ne každý tuto práci zvládne.

bytový prostor

Velký pracovní rozsah – když se vyklízí poloprázdný byt, může to zabrat půl hodiny až hodinu a je to spíše rozcvička, než pracovní výkon. Ale jde-li o byt nějakého kutila, sběratele anebo člověka, který se nerad zbavuje starých věcí a skladuje je ve sklepích, může to být dřina na celý den. V takových případech se vyplácí vsadit na profesionály vyklízení domů.

vyklizení bytu

Nebezpečné předměty – někdy se při vyklízení potkáte s různými nebezpečnými předměty, jako jsou chemikálie, čistidla, jedy, benzín, líh, nafta a petrolej, anebo třeba staré matrace plné roztočů, prachu a dalších alergenů. Nestává se to sice tak často, ale nelze vyloučit ani kontakt s biologickým odpadem, jako je trus, zvratky, drogy, použité kondomy či injekční stříkačky od krve. Do bytu, zejména po bývalých nájemnících, proto musíte vstupovat velmi obezřetně a dávat si pozor, kam šlapete a čeho se dotýkáte.

Problém s dopravou – oslovíte-li vyklízecí firmu s vyklízením domů, nestaráte se prakticky o nic. Zejména ne o přepravu věcí na skládku. U svépomocných akcí může být problém zajistit dostatečně velký nákladový prostor vozidel, např. v situacích, kdy nemáte k dispozici na autě tažné zařízení, anebo si netroufáte řídit pronajatou velkou dodávku. Anebo nemáte řidičský průkaz na nákladní automobily, pokud je k tomu takový vůz zapotřebí.