Přehledný sklad ve firmě

Sklad je místo pro schování všech možných produktů, přičemž spousta firem se bez něj neobejde. Musíme v něm mít pro dobrou orientaci pořádek.

Přehledný sklad ve firmě

Mnoho zboží a materiálu

Každá výrobní či obchodní firma musí mít pro své účely nějaké prostory, kde bude skladovat zboží a materiál, protože než se dostanete materiál do výroby, nebo než zašleme zboží k zákazníkovi, tak jej musíme mít kde uskladnit, protože se nemůže jen tak někde válet a překážet. Z tohoto důvodu mají firmy určené prostory, kde vybudují sklad. Nejčastěji je to velký prostor s několika typickými prvky.

průmyslová hala

Mezi ty hlavní se řadí vrata a nájezdové rampy, protože k nim jezdí nákladní auta a pracovníci za pomocí vysokozdvižných vozíku můžou snadno řešit výkladu a nakládku. Samozřejmě zboží se ti neválí jen tak na zemi, protože se z tohoto důvodu staví regály, jenž mají hned několik pater, abychom využili maximum prostoru. V regálu jsou jednotlivé palety a na nich krabice s produkty. U menších skladů se používají ruční vozíky, ale jinak nám slouží vysokozdvižné, s kterými můžeme snadno přemisťovat celé palety tam, kam potřebujeme.

Nalepovací obálka

Jakmile je sklad celý postavený a zařízený, tak, než jej začneme na plno využívat, tak musíme zařídit logistiku a také jakým způsobem budete řešit značení, protože krabic bývá spousta, všechny vypadají stejně, ovšem v každé je něco jiného, takže musíme mít dobře vyřešeno, jak je budeme označovat a také vést o nich záznam, protože vždy musíme vědět, kde produkt je, kolik je ho kusů a co se s ním má dělat, když jde například na přepravu k zákazníkovi.

krabice obálek

Dnes už je to řešeno nejčastěji výpočetní technikou, protože firma má logistický software, jenž je zároveň spojen se čtečkami, které mají skladníci. Takto zaměstnanec u počítače například jaké zboží má jít na vývoz a v jaké množství. Skladník vše uvidí na čtečce, kdy načte kód a zboží přichystá. Aby kód a další informace byli hezky schované a dostupné, tak se používají nalepovací obálky s opakovatelným uzávěrem 2pack. Do nich můžete cokoliv vložit a obálku přilepit ke zboží.