Několik tipů pro stěhování s pronajatou dodávkou

Pronajmout si vozidlo z půjčovny dodávek Praha pro stěhování je natolik běžná záležitost, že se vyplatí nespoléhat na náhodu a včas si ověřit jejich dostupnost. Zvláště v teplých měsících roku mohou být vozy rozebrány, takže včasná rezervace by měla být první krok na vaší pomyslné cestě do nového působiště.

přenášení krabic

Dostatek balicího materiálu – pravděpodobně vás nespasí pár banánových beden ze supermarketu, pro tyto účely se vyplácí vsadit na jistotu a krabice buď opět pronajmout, anebo koupit. To samé se týká balicího a výplňového materiálu, tam již mnoho let kraluje bublinková fólie a může se vám hodit i kartonová střiž nebo tělíska Flo-pak. Někteří lidé uvažují i v horizontu do budoucna, a pokud předpokládají, že využijí plastové přepravky, tak je pořídí ještě před stěhováním. Plastová přepravka je šikovná např. pro stelivo či krmivo pro domácí mazlíčky, pro skladování sezonního oblečení a obuvi, hodí se do garáže či dílny, pro zahradní substrát, nářadí, barvy, tmely atd.

stěhování bytu

Přesný stěhovací harmonogram – máte-li vše sbaleno, nachystanou svačinu a hlavně při ruce spolehlivého kamaráda (pracanta), můžete si vyzvednout rezervovaný vůz z autopůjčovny. Předtím však musíte mít jasno, jak bude celá akce probíhat, přesný itinerář si poznamenejte na papír do poznámkového bloku (nespoléhejte raději na mobil), abyste dokázali odhadnout časový horizont a dobu pronájmu. Vyplácí se mít sjednané i vlastní pojištění, pojišťovny proplácí pojistné události bez problémů, tedy samozřejmě s ohledem na zakotvené body ve smlouvě. Co vám však spolehlivě zamítnou, je jízda s alkoholem v krvi.

Vybalování a zabydlování – na to se v harmonogramu často zapomíná. Až vrátíte pronajatý vůz, bude vás čekat to nejobtížnější – nápor na psychiku, kdy jste na novém místě, kolem vás jen hromada krabic, před vámi spousta práce, takže na vás může dolehnout deprese. Pamatujte na to včas a nechte si v rezervě více volných dnů na vybalování, prokládejte je přestávkami např. na vyjížďku na kole do blízkého okolí, na večeři v restauraci, zkrátka potřebujete také nějaké rozptýlení jako formu antistresu.