Péče o zdraví

Vždycky jsem si dávala záležet na tom, abych byla zdravá a jak už to, tak bývá, taky vždycky je samozřejmě lepší prevence, než pak se složitě léčit. Moc nerada jsem se totiž léčila s nějakými nemocemi. Nebavilo mě sedět doma a léčit se. Takže pro mě byla jasná volba jakákoliv prevence. Takže konzumovat spoustu ovoce a zeleniny a samozřejmě dopřávat si chvíle na čerstvém vzduchu a mít dostatek pohybu. A minimum alkoholu, samozřejmě. A vůbec mi taky nevadilo, pokud jsem měla do svého zdraví investovat nějaké peníze. Takže jsem doma v lékárničce měla taky mnoho potravinových doplňků a různých vitamínů, které jsem pravidelně konzumovala. Vím, že se taky potravinové doplňky nesmí přehánět, protože to tělu taky pak škodí.

Les mám ráda.

Čeho je moc toho je příliš. A já se toho to přísloví samozřejmě držím, protože s tím mám již jednu zkušenost. Moje maminka se tehdy málem zase předávkovala lékem na bolest, když měla migrénu a říkám vám, nebyl to pěkný pohled. Moje zdraví je pro mě velmi důležité a přeci zdraví máme jenom jedno. A já nechci nic nechat náhodě.

Ve zdravém těle, zdravý duch.

Samozřejmě, že taky chodím pravidelně na lékařské prohlídky. Musím říct, že kdybych vynechala někdy nějakou pravidelnou preventivní prohlídku, tak bych byla nesvá. A opravdu si na tom dávám záležet a všechno si píšu do kalendáře. Ale zase bych chtěla zmínit, že nejsem žádný hypochondr. Nemám ráda ti lidé, kteří dělají z každé malinké nemoci velblouda. To taky není dobré. Myslím si, že používat rozum u všeho je naprosto nezbytné. A proto, abych si udržela nejenom zdravé tělo ale i mysl, tak se věnuji hodně sportu. Nejraději mám svižné procházky v chladném lese, protože nemám moc totiž ráda dusno a vedro, takže jsi pro mě na léto ideální volba. A vám taky takovou svižnou procházku v lese mohu doporučit. Péče o zdraví se jistě vyplatí a tělo nám poděkuje.