Nejlepší složky kosmetických výrobků

Zelený čaj, aktivní jíl, kolagen… Co je pro pleť nejvhodnější, co ji dokáže hydratovat a co je naopak pouze reklamní tah kosmetických korporací?

Kyselina hyaluronová – Tělu vlastní látka, ale s přibývajícím věkem se tvorba snižuje a je vhodné ji doplňovat externě. Kouzlo spočívá ve schopnosti molekul navazovat na sebe vodu (a to až několikanásobně v poměru k sobě samé), současně likvidují volné radikály a podněcují přirozenou produkci kolagenu a elastinu, čímž napomáhají regeneraci pokožky. Cenově dostupným produktem je například Mixa Hyalurogel Rich nebo Renovality Original Series hyaluronové sérum.
dóza s krémem

Retinol – Derivát vitamínu A pomáhá v boji s pigmentovými skvrnami, redukuje jemné vrásky a iniciuje tvorbu kolagenu, keratinu a elastinu v pleti. Kosmetika s obsahem retinolu brání pigmentovým skvrnám, vysoušením a šupinatěním pleti. Nejvhodnější je aplikovat přes noc, z důvodu nestability po vystavení slunečnímu světlu. Zkuste sáhnout po Revolution Skincare Granactive Retinoid 2% sérum pro korekci tónu pleti.

obličej maska

Vitamín C – Nejenže revitalizuje tělo, stejně působí i na pleť. Rozjasňuje, odstraňuje známky únavy a redukuje kruhy pod očima, mimo jiné. Účinků je nespočet, je silným antioxidantem, to znamená, že odráží útoky volných radikálů a tím chrání i mladiství vzhled pokožky, stejně jako její jednotný odstín. Vysoce koncentrovaná séra se doporučují k uchovávání v lednici a použití, stejně jako v případě retinolu, na noc, nerozumí si moc se slunečními paprsky. 12,5 % sérum nabízí i Kiehl’s Powerful-Strength Line-Reducing Concentrate.

AHA kyseliny – Velmi důležitým krokem v péči o pleť je její čistění. AHA kyseliny se využívají v kosmetickém salonu při takzvaném chemickém peelingu. V nižší koncentraci je možno zakoupit produkty na domácí použití, při použití rozpouštějí vazby mezi buňkami a podněcují exfoliaci těch odumřelých. Současně hloubkově čistí póry a odstraňují mastnotu a nečistoty. The Ordinary nabízí produkt slučující AHA a BHA kyseliny – AHA 30% + BHA 2% Peeling solution.