Nehoda v marketu


Znáte to. Jdete si nakoupit, v obchodě může být strkanice, nebo nechtěně o něco zavadíte a prásk. Už je to na zemi a už to teče. Nebo se to sype. A je z toho polízanice. A to budou nervy. A budete to muset zaplatit. A to zas bude výdaj. A nebude. A nemusíte to zaplatit. Ovšem musíte něco udělat.

Tak především vězte, že s tím se v marketu počítá. Stejně jako s krádežemi. Takže to nebude zase taková divočina, jak to vypadá. Vy v každém případě okamžitě taste mobil, jako kovboj zbraň. Ne, nikam zatím nevolejte, ale pořizujte si fotografie. Hodně fotografií, každý detail vám později může pomoci. Nebo vás podrazit, ona je to dvousečná zbraň.
Rozbité sklo

Dále je třeba vědět, že ochranka, ať je jakákoli na vás vůbec nemá co sahat, natož třeba koukat do tašky. Ta má v případě sporu zajistit příjezd policie. Teprve té se legitimujte, bude-li to ovšem třeba.

Takže pokud máte fotky a povede se vám přidat svědka, máte napůl vyhráno. Prosím vás ještě si uvědomte, že to vše pouze pokud jste přesvědčeni, že rozbité zboží není vaše chyba. On totiž i market má předpisy například na to, jak má bát široká ulička mezi regály, nebo na to, kde a jak má být prezentováno zboží ve skle.
Mezi regály

Za další, pokud jde o nějakou maličkost, pravděpodobně se s vámi v marketu přít nebudou z důvodu výše uvedeného. Prostě se to odepíše jako ztráta a jede se dál. Ovšem jde-li o flašku dvacetiletého alkoholu…

Pokud jste přesvědčeni o své nevině, bojujte. Ale pozor, pokud to vaše vina byla, mohou vás oni usvědčit. Někde ve stropě je kamera, a ne jedna samozřejmě, která zcela jist událost nahrála.

Nu, a jako nejlepší obrana je mít takzvanou pojistku na blbost. Jasně, že se ta pojistka tak nejmenuje. Abych byl přesný, tak termín zní, „pojištění odpovědnosti“. Není špatné jej mít, protože nikdy nevíte, co se může stát a co se může semlít. Tak dávejte si v obchodech pozor.