Naučte se dobře pečovat o své zuby

To, jestli se o své zuby staráme dobře, se brzy ukáže. Špatná péče má za následek tvorbu zubních kazů a může dojít až k vytrhnutí zubu. Bolest zubů je jedna z nejnepříjemnějších, takže je dobré se jí vyhnout tím, že svoje zuby budete pravidelně čistit. Základem je kvalitní kartáček. Ideální jsou kartáčky s menší hlavou a s jemnými štětinami. Velmi oblíbené jsou také sonické kartáčky, které dokonale vyčistí vaše zuby. Vybírejte ale opět ty, které mají jemné štětiny. Čištěním zubů kartáčkem odstraňujete ze zubů plak. Pokud byste pravidelně zubní plak neodstraňovali, hrozí vám tvorba zubního kamene.

čištění zubů

Pokud jste si vyčistili zuby alespoň dvě minuty kartáčkem, následuje čištění mezizubních prostor. V mezizubních prostorách ulpívá mnoho nečistot, které jsou ideální potravou pro bakterie. Každý mezizubní prostor by tedy měl být vyčištěn. Na trhu koupíte mnoho mezizubních kartáčků různých velikostí a pro hůře dostupná místa jsou oblíbené zubní nitě. Po vyčištění mezizubních prostor vypláchněte ústa ústní vodou. Vybírejte tu bez alkoholu, protože alkohol zbytečně vysušuje sliznice. A nezapomeňte, že ústní voda v žádném případě nenahrazuje čištění zubů kartáčkem.

zubař

Pokud však vznikne nějaký problém, je nutné navštívit zubního lékaře. I preventivní prohlídky bychom rozhodně neměli zanedbávat. Na těchto prohlídkách se ještě dá lecco podchytit. Pokud se zubní kaz opraví zavčasu, nedostanou se bakterie do dřeňové dutiny a do kořenových kanálků. Jestliže je takto napaden zub, hrozí, že vám ho budou muset vytrhnout. Nebo můžete navštívit speciální endodontické ošetření, které je sice náročné, ale zub vám zachrání. S pomocí Štítek: Endodontické mikroskopie se ze zubu odstraní dřeň, následně se vyčistí a zprůchodní kořenové kanálky a prostor se vyplní speciální výplní, která zamezí vstupu bakterií.