Korfu – kousek ráje v Řecku

Pokud marně přemýšlíte, kam letos vyrazit za odpočinkem a chcete si užít teplo, moře a typickou Řeckou kulturu, pak je skvělým tipem ostrov Korfu. Pokud zde navíc přijedete mimo sezónu a vyhnete se hlavnímu městu tohoto ostrova, máte šanci na opravdu poklidnou dovolenou, na které narazíte především na turisty v důchodovém věku. V sezóně se však jistě pobaví i mladší ročníky. Teplé léto, výborné olivy, mořské plody, sýry a pro Řecko typický alkoholický nápoj s chutí pendreku, Ouzo, to vše naleznete i na tomto nádherném ostrově.

Moře, Korfu, molo

Korfu je druhým největším ostrovem v Jónském moři, který v některých místech dělí od řecké pevniny pouhých 5 km. Jeho hlavním městem je stejnojmenné Korfu, nebo také Kerkyra, které má přibližně 35 000 obyvatel. Celý ostrov má potom více než 107 000 obyvatel. Na ostrově jsou i v menších městech v sezóně dostupné obchody všeho druhu, od supermarketů až po malé obchůdky se suvenýry, které jsou jak v centrech městeček, tak také lemují pláže. Kromě obchůdků zde naleznete i mnoho restaurací a skvělé taverny, které vás lákají na řecké tance, či jiný program pro tyto místa typický. Na ostrově najdete jak písčité, tak oblázkové pláže a místa s pozvolným vstupem do moře. Domluvíte se zde bez problémů anglicky. Vzhledem k tomu, že Korfu sousedí s Albánií, je možné se odtud podívat na albánské pohoří, kam se pořádají i organizované výlety, nebo se alespoň touto krásou můžete kochat. Koupání se zde doporučuje od června do poloviny října, místní obyvatelé však lákají turisty i na jarní koupání.
Moře, příroda, loď

I přes některá negativa, kterými jsou například tradiční řecké toalety, o kterých již bylo jistě mnoho napsáno a také místní řidiči, kteří rádi ignorují dopravní předpisy a místy je to pak ve městech divoké, je dovolená na tomto ostrově krásným zážitkem. Pokud se zde chystáte, doporučuji také výlet lodí na malé ostrůvky Paxos a Antipaxos, kde je moře nádherně průzračné a modré a také doporučuji koupání v místní modré laguně.