Jaké výstavy umění očekávat v letošním roce

Gallery of Art Prague
V této galerii, nacházející se na Staroměstském náměstí, si budeme moct prohlédnout výstavu děl Salvadora Dalího, Andyho Warhola a Alfonse Muchy. Dobrou zprávou je, že expozice je stálá. Je tedy na vás, kdy se rozhodnete vypravit se pokochat jejich kousky. A to i přes víkend, galerie má otevřeno denně od 10 do 20 hodin. Nebudu zde rozepisovat celý ceník vstupenek, ale tři expozice na jednu osobu činí 390 Kč. To mi přijde jako zcela férová cena za to mít možnost vidět výtvory slavných umělců na vlastní oči.
Dalí Atomicus
Z obrazů Salvadora Dalího můžeme najít například Lincoln in Dalivision (jinak nazývaný i Prezident Lincoln), u kterého záleží na úhlu pohledu. Z dálky uvidíme portrét amerického prezidenta Abrahama Lincolna, jak již název napovídá, ale zblízka se nám naskytne pohled na nahou ženu hledící z okna.
V expozici Andyho Warhola pak samozřejmě většinu Campbellových polévek,portréty Marilyn Monroe a Rty.
Z děl Alfonse Muchy nepřijdeme o obraz Lorenzaggio, Pivoňky a Čtvero ročních období.
Warholova Marilyn Monroe
Génius nebo vandal?
Tak se jmenuje výstava slavného street artového, anonymního umělce Banksyho. A právě ta by se měla od 1. 9. do 30. 12. konat v Praze. Přesné místo konání ale zatím nebylo prozrazeno. Bude to vůbec poprvé, co u nás tento umělec bude mít expozici. Obzvláště zaujme mladší generaci, neboť ve svých dílech vyjadřuje reakci na problémy celého světa. Kombinuje navíc graffiti, šablony i volnou tvorbu.
Frida Kahlo a její fotografie
Dalším představitelem surrealismu, který se v Česku objeví, je Frida Kahlo. Nebude to ale klasická výstava obrazů, ale právě její méně známé tvorby – fotografií. K vidění bude celkem 241 snímků zobrazující její původ, nehodu, která ji změnila život, revoluci, manžela Diega Riveru a mnoho dalšího z jejího života. Expozice započne až 2. prosince v galerii Dům U Kamenného zvonu v Praze.