I introverti můžou být úspěšní

Jste introvert a máte pocit, že se do korporátního světa nehodíte? Nemáte rádi otevřené prostory kanceláří, nemůžete snést celodenní kontakt se spolupracovníky a nechce se vám organizovat schůzky s klienty? Možná jen moc organizujete svůj čas, ale neumíte organizovat svou energii. Nebo jen neumíte využít celý svůj potenciál. Zkuste se zaměřit na tyto tři věci. Možná se díky nim váš nesnesitelný pracovní den v mnohém zlepší.
jednání se spolupracovníky
Ukazujte své největší kvality
Jste-li introvertem, pravděpodobně jste také velmi empatičtí a citliví k ostatním lidem. Ukazujte to dostatečně všem okolo. Je prokázáno, že lidé pracující v managementu, kteří jsou více empatičtí než jiní, snadněji dosáhnou povýšení a často obsazují ty nejvyšší pozice. Introverti snadno zjistí, když někoho okolo něco trápí nebo je v nepohodě. Využijte toho, vciťte se do ostatních a podpořte je. Brzy se vám můžou odvděčit.
Zaměřte se na organizaci své energie
Introverti musí svou energii načerpat, když jsou o samotě. Při kontaktu s lidmi o svou energii rychle přicházejí. Práce je hodně, ale vaše energie není nekonečná. Soustřeďte se na sebe a poslouchejte své tělo. Neplánujte svůj čas co nejefektivněji, ale spíše tak aby vám vydržela energie. Pokud si po příchodu do práce musíte dát nejdříve kávu, než začnete se schůzkami, udělejte si na ni čas. Pokud potřebujete odpočinek a chvíli o samotě, zařiďte si to. Je důležité, abyste byli v pořádku a uměli svou energii efektivně dobíjet. Teprve potom můžete dělat dobře svou práci.
samostatná práce
Mluvte s lidmi okolo vás
Introverti mají špatnou vlastnost, totiž že málokdy hovoří o svých pocitech a potřebách. Lidé okolo vás by ale měli znát váš názor. Stačí být jen trochu víc průbojný, aby se věci obrátily ve váš prospěch. Proto nejdříve pozorně poslouchejte, ale potom nezapomeňte také mluvit. Určitě vám to pomůže na cestě za vašimi sny.