Herní konzole 21. století – zábava pro celou rodinu

Herní konzole již dávno nejsou výhradně jen pro hraní videoher. V současné době je na trhu několik takových hraček, které Vám dokážou zpříjemnit volné chvíle, třeba i s celou rodinou. Většina jich Vám umožní přístup na internetový vyhledávač a oblíbené aplikace jako např. YouTube nebo Netflix.
ovladače her

Historie herních konzolí se začala psát už v 70. letech minulého století a dodnes se stále vyvíjejí nové systémy. Jak je již uvedeno výše, na trhu je aktuálně výkonných herních konzolí několik. Jejich výrobci a vývojáři jsou takoví giganti jako například Microsoft (Xbox) nebo Sony (PlayStation). Jmenujme si tedy ty nejznámější a nejoblíbenější z tzv. generace next-gen:

  • PlayStation 4 nebo PlayStation Pro (Sony)
  • Xbox one (Microsoft)
  • Wii U (Nintendo)

play station 4

Samo o sobě, hraní videoher dávno není jen pro děti. Primárně samozřejmě hraní videoher bylo určeno dětem, zábava je to ale i pro dospělé. Ať už se jedná o tzv. kinect hry, které oživí každý Váš domácí večírek nebo novinka VR – virtuální realita. Speciálně upravené hry a brýle pro VR, které Vás přenesou přímo do centra dění a prohloubí tak zážitek z hraní.

Na své konzoli také můžete spustit internetový vyhledávač nebo různé aplikace.
PlayStation 4 slouží také jako Blu-ray přehrávač, takže si můžete přehrát i Vaše oblíbené filmy v tomto formátu. Pokud nejste vlastníkem tzv. Smart TV, tak ji v mžiku máte. Skrze konzoli si lze na internetovém vyhledávači vyhledat cokoliv, nebo sledovat videa na YouTube přímo na své televizi. Nutností je samozřejmě připojení k Wi-fi, které si v zařízení nakonfigurujete.
hraní na playstationu

Škála her, které můžete hrát na své konzoli, je obrovská. Žánr si také můžete zvolit dle svého – ať už to budou akční střílečky, adventury nebo klasické „skákačky“. Prodejen se zaměřením na prodej her a herního příslušenství je na našem trhu také spousta a při důkladném porovnání cen si jistě vyberete. Sortiment herního zboží nabízí také běžné řetězce s elektronikou.

Přeji všem spoustu zábavy, které je pořízením tohoto zařízení zaručena.