České hypotéky

Hypotéky bez registru jsou u nás velmi oblíbené, co se týče trhu s hypotékami. Já mám taky v plánu si ji vzít, až si najdu partnera, se kterým budu chtít založit rodinu a až zatoužím po vlastním bydlení. Zatím žiji v pronajatém bytě, ale opravdu to není ono. Je vážně lepší bydlet ve vlastním domečku nebo bytě, protože takto bude jednoho dne nemovitost jenom vaše. A to má své velké výhody. Například hlavně tu, že vaši potomci budou onu nemovitost dědit. Takže se nemusíte bát, že vaši potomci budou bez majetku. Toto je právě pro mě ten největší důvod, proč bych měla mít vlastní bydlení, které bude právně jenom moje. Chci totiž zabezpečit svoje děti do budoucna, protože vím, jak je těžké se postavit na vlastní nohy. Já totiž začínala úplně od nuly.

Mít dům na klíč je velká výhoda

Vím, že takto začínalo opravdu dost lidí, ale je to vážně moc těžké. Když jsem vystudovala střední školu, tak jsem musela již do zaměstnání, i když jsem toužila po vysoké škole. Jenže jsem na to neměla peníze a moje maminka taky ne. Otec nejevil bohužel žádný zájem, tak na něj jsem se nemohla spolehnout. Byla jsem z toho velmi nešťastná a mnohokrát jsem doma plakala do polštáře, jak je život někdy nespravedlivý.

Ujistěte se, že budete splácet pravidlně.

Toužila jsem po vzdělání, ale nešlo to. Maminka nás sotva uživila a sotva platila nájem a složenky. Takže to je ten důvod, proč bych chtěla vlastní bydlení. Až by moje děti dědily dům, tak by byl už dávno splacený a oni by si žili téměř zadarmo. Platily by jenom složenky a žádný nájem nebo hypotéku. Takto chci mým dětem usnadnit život. Nebo je taky možnost, že dům prodají a peníze si rozdělí. Myslím, že možností je opravdu mnoho a je na každém, jak se s tím popere a jak se zařídí. V první řadě ale člověk musí být schopen splácet hypotéku, jinak to nemá smysl si ji brát. Více informací o hypotéce je zde na našem webu.