Trable se změnou trvalého bydliště nečekejte

Dostat se do situace, kdy nemáte trvalé bydliště, a musíte se nahlásit na magistrátě města, je nepříjemné. Ať už máte jakýkoliv důvod k provedení změny trvalého bydliště, vždycky s sebou nesete rizika a nedůvěryhodnost Vaší osoby, pokud se Vám trvalé bydliště nepodaří zajistit.

budova

· Žádáte o úvěr.
· Žádáte o práci.
· Žádáte o sociální dávky.

Můžete žádat o cokoliv, a přesto všude musíte uvádět trvalé bydliště. Ovšem to právě nyní, z nejrůznějších důvodů prostě nemáte. Najednou pociťujete napjatou nedůvěru ze všech stran. Copak je to za člověka, který nemá trvalé bydliště? S tím žádný úřad nechce mít nic společného. Tak to je.
Proto je změna trvalého bydliště pro Vás v současné době rozhodující počin!
To musíte udělat, jako první věc!

Jenže jak?
· Řeknete svému kamarádovi, aby Vás napsal do svého bytu, jako podnájemníka s trvalým bydlištěm?
· Máte takového kamaráda, který tak rád a bez vytáček učinil?
· Udělal byste to Vy pro něj, kdyby se ocitl ve stejné situaci?
Ruku na srdce! Upřímně! Tak vidíte. Není to jednoduché. Určitě by Vás u sebe nechal pár dnů, možná i týdnů bydlet. Ale změnit trvalé bydliště pro Vás? To by asi neudělal. A Vy se na něj zlobit nemůžete.

Přesto je tu možnost, které byste měl využít.
1. Rozhodně byste se stal důvěryhodnou osobou na všech úřadech.
2. Získal byste pocit sebejistoty.
3. Zvedlo by se Vám Vaše pochroumané sebevědomí.
4. Důstojně byste přežil dobu bez vlastního bytu.

vlastnictví

Potíže při zařizování všech potřebností se změnou trvalého bydliště byste ani nepocítil. Dokonce i pošta na danou adresu by Vám byla doručována bez problémů. Žádný problém.
Spojte tedy změnu trvalého bydliště s přístupností svého kamaráda a začněte pracovat na svém vlastním bydlení. Času zatím máte dostatek. Hlavně mějte na paměti, že nové bydlení je Váš prvořadý úkol! Nepodceňujte jej.