S PPR materiálem u bazénu je snadné pořízení

Představte si dobu před třiceti, čtyřiceti lety, kdy se instalatérské práce točily u rozvodů vody zejména kolem kovových trubek a armatur, vyřezávaly se do nich závity a vše se spojovalo nesmírně zdlouhavě, pracně a problematicky pomocí různých těsnění. Dnes máme k dispozici plast, o jehož kvalitách mohou někteří lidé pochybovat, ale měli bychom si vyjasnit, proč k tomu není důvod.

voda v bazénu

Polypropylen nestárne tak rychle – PPR rozvody, tedy veškeré trubky, kolena, šroubení, zátky, PPR kříže 25 mm https://www.chlorito.cz/ppr-kriz-25-mm, spojky, téčka, přechodky, redukce, svorky, mufny, rozvodnice – to vše se vyrábí z materiálu, jehož životnost dosahuje desítek let. Nejedná se o plast, který se za několik let rozpadne.

rozvody vody

Je lehký – díky nízké hmotnosti se snižují požadavky na nosnost veškerých dílčích konstrukcí, což by u kovových materiálů mohlo vyústit v závažný problém.

Je perfektně tvárný – spojování PPR materiálu pro rozvádění vody je nesmírně snadné, provádí se za tepla pomocí speciálních svářeček a odpadají všechny složité postupy, jak je tomu u kovových trubek a armatur. Spoje jsou velmi pevné a plní veškeré požadované standardy pro dlouhodobé využívání rozvádění teplé a studené pitné i užitkové vody ve všech typech objektů, samozřejmě s ohledem na teploty nad bodem mrazu.

Neublíží vám ani vašim dětem – na vlastnostech polypropylenu a jeho využití v praxi staví potravinářský průmysl a výroba domácích spotřebičů a kuchyňských potřeb již dlouhou dobu. Je to jeden z mála plastů, které jsou skutečně zdravotně zcela nezávadné, a vhodné pro jakékoli použití při balení potravin, pro kontakt s pitnou vodou, přípravu pokrmů i jejich skladování. Vyrábí se z něj cedníky, misky, talíře, příbory, hrnky a mimo jiné i fólie na balení pečiva či cukrovinek. Pitná voda dodávaná v PPR trubkách do domácnosti i k bazénu vás tedy rozhodně nemůže ohrozit.