Ofina, módní trend, který sluší každému. Jak si ale vybrat tu správnou?

Přijde Vám Váš účes už nudný a okoukaný, ale bojíte se příliš velké změny? Ofina je ideální způsob, jak účes oživit i bez příliš velkého zásahu. Krátké, dlouhé šikmé… druhů ofin je spousta. Malým dětem je většinou stříháme spíše z praktického hlediska. My však chceme vypadat božsky.
Každý obličej má trochu jiný tvar a ke každému tvaru se hodí jiný druh ofiny. Jaká se tedy hodí k tomu Vašemu?

červené vlasy a květiny
·         Kulatý obličej
Pro tento typ obličeje je ideální spíše delší, vrstvená ofina, která je na stranách obličeje o něco delší. Rozhodně nesázejte na krátkou, rovnou ofinu.

·         Podlouhlý obličej
Ideální je obličej trochu opticky zkrátit. K tomu nám pomůže ofina, která má délku k obočí.

·         Srdcovitý obličej
Jemná, ne příliš hustá ofina nad oči je ideálním řešením, jak zamaskovat široké čelo a opticky vyrovnat špičatou bradu.

·         Hranatý obličej
U hranatého obličeje je velmi důležité především jeho rysy zjemnit. Proto by ofina neměla být rovná, ale měla by vypadat vzdušně. Ideální je tedy prostříhaná ofina na stranu. Vyzkoušejte patku, která působí velmi jemně.
bruneta v parku
·         Oválný obličej
Jestliže je tento poslední druh obličeje právě Váš, potom můžete jásat. Máte totiž velké štěstí a můžete si dovolit téměř cokoliv. Poslední dobou jsou trendy velmi krátké ofiny, s délkou kolem 1-2 cm. Ani těmto typům se nemusíte vyhýbat.

Při výběru ofiny se vždy řiďte hlavně tím, zda Vám bude slušet. Ovšem velmi důležitá je i praktická stránka věci. Proto si dobře rozmyslete, jakou budete chtít Vaší ofině poskytovat péči. Velmi krátká ofina většinou žádnou speciální péči nepotřebuje, ale i u ní se Vám může stát, že se ráno vzbudíte a ona bude trčet na všechny strany. Nejpohodlnější jsou ofiny delší, které můžete sepnout do boku, či nahoru. Máte tak možnost svůj účes neustále měnit.