Co je makrolon a k čemu se dají využít makrolonové desky? Tento materiál má spoustu výhod!


Hledáte ideální stavební materiál, který byste mohli využít na své zahradě? Potřebujete postavit přístřešek nebo třeba skleník? Vyzkoušejte makrolon.

Co je makrolon a k čemu se dají využít makrolonové desky? Tento materiál má spoustu výhod!

Jde o syntetický polymer a jeden z nejodolnějších termoplastů, z makrolonu se pak nejčastěji vyrábějí polykarbonátové desky. Tento materiál je ale součástí také mnoha věcí, které všichni běžně využíváme, najít bychom ho mohli ve sportovních potřebách, v elektronice, ve zdravotnických potřebách, v brýlích a dalších. Jeho využití je široké, a i když vám možná nic neříká název, určitě se s ním denně setkáváte. Tak například, i když čekáte na zastávce na autobus. Makrolonové nebo polykarbonátové desky se totiž využívají na zastřešení zastávek, tribun na stadionech nebo na zastřešení bazénů. Z desek lze také vystavět pergola na zahradě, skleník, zimní zahrada a mnoho dalšího. Jaké výhody tento materiál má?

pexels-photo-238385

Co si postavíte?

Makrolon je skutečně odolným a všestranným materiálem, vyznačuje se velmi dobrou odolností a dlouhou životností a je téměř nerozbitný. Na první pohled působí dobrým dojmem, navíc je to materiál, který lze snadno opracovat a tak je možné dosáhnout zajímavých efektů a vzorů. Vyrábí se v různých velikostech i tloušťkách, jako například makrolon 6mm, desky jsou navíc velmi lehké, což usnadňuje práci s nimi a samotnou aplikaci. Dají se ohýbat a tvarovat a přitom je není možné poničit. Makrolonové desky pak mohou být plné nebo komůrkové, stejně jako je tomu u polykarbonátových desek.

Většinou se využívají ve stavebnictví, na zastřešení, ale i ke stavbě samostatných přístřešků, na své zahradě si z desek můžete vystavět například pergolu, ale i přístřešek pro auto, skleník a podobně. Makrolon je průhledný a velmi dobře odolává okolním vlivům.

pexels-photo-2523644

Hlavní výhody

Málokterý materiál je tak všestranný a má tolik výhod jako právě makrolon. Nevyžaduje stálou údržbu, dobře se čistí, je odolný proti požáru, chemikáliím, proti mechanickému poškození a vlivům počasí. Skvěle přitom propouští světlo, a proto je ideální na zastřešení bazénů či na stavbu skleníků. Na veřejných místech se zase využívá pro svou pevnost, opravdu se nedá jen tak rozbít. Materiál odolává i silnému slunečnímu UV záření.

Hledáte odolný, tvárný a přitom cenově přijatelný materiál? Už nemusíte, makrolon všechno dokonale splňuje.