Omezující bezpečí

Jsou věci, na které jsme zvyklí, přesto nás nám mohou velmi často připadat jako obtěžující a zbytečné. Ale na prvním místě, a to se týká především jízdy v automobilu, je bezpečnost, a to nejen řidiče, ale i ostatních spolucestujících. Kromě sledování provozu, přizpůsobení se stavu vozovky a konkrétnímu počasí, bezpečnost a ochranu zdraví zajišťují bezpečnostní pásy. Samozřejmě jsou okolnosti, kterým zabránit nelze a není možné je ani předvídat, to může být nečekaná překážka na cestě nebo neukázněný řidič na vozovce. A právě z těchto uvedených důvodů bychom se měli preventivně chránit před případným zraněním, a to i na krátké trase.
ruce na volantu
I když někdo pásy nemá rád, protože mu přijdou nepohodlné a cítí se v nich jako sešněrovaný, jsou nezbytností, problém může být u menších dětí, kterým zabraňují v pohybu, navíc se jim jen těžko vysvětluje, že je prostě mít musí.
Navíc užívání pásů je podmíněno i zákonem a za nepřipoutání můžete obdržet pokutu a mínusový bod.
Toto opatření, které platí již řadu let, přineslo svoje kýžené ovoce a tím je snížení počtu nehod, které měly za následek trvalé zdravotní následky nebo dokonce smrt. Právě stav, kdy jste připoutáni, pro vás může být zásadní v případě nehody, neboť případný náraz vám díky tomu neublíží, a to neplatí jen pro ty, kteří sedí na zadních sedadlech, ale i pro cestující na sedadlech ostatních. Jen tímto způsobem se po srážce, ať už s protijedoucím vozidlem nebo jinou překážkou, tělo člověka neocitne na palubní desce či neproletí předním sklem apod. Účinnost pásů je v průměru kolem 50%, což je opravdu hodně.
řízení auta
Jestliže spoléháte na airbagy jako na spásnou záchranu, tak to jste bohužel na omylu. Jejich účinek je pouze ve spojení s užitím pásů, pokud byste se spoléhali pouze na ně, mohlo by se vám to stát i osudným. 
Závěr je tedy jednoznačný, troška toho nepohodlí za vaše zdraví a život přeci jen stojí.