Košili nebo triko?

S mým partnerem jsme často v rozepři. Sice se mě přijde zeptat, co si má na určitou událost obléknout, ale málokdy mou radu uposlechne. Důvod je prostý. Doporučím mu košili, protože mi v ní přijde sexy a sluší mu, ale on ji nesnáší. Musí nosit košile velmi často do práce a je na ně už alergický. Není to prostě košilový typ, jen okolnosti ho k tomu nutí. Nesnáší i trička s límečkem. Ve volném čase pro mě jen občas udělá výjimku, když se jedná o nějakou slavnostní večeři nebo návštěvu divadla, či filharmonie. Volnočasové košile nemá vůbec smysl mu kupovat.
Muži se v tomto směru liší. Poznala jsem takové, kteří nosili košile i doma a na dovolené a přišlo jim to pohodlné a cítili se v nich dobře. Mužně, předpokládám.
pohled na hodinky.jpg
Co se košil týče, mají pánové opravdu na výběr. Není problém, vybrat si vhodný materiál, barvu, střih, krátký nebo dlouhý rukáv. Cena se může pohybovat od stokorun po tisíce. Košile je i součástí pracovního oděvu. Sluší i ženám, dokonce v nich vypadají velmi sexy a rády si je od mužů půjčují.
U triček platí samozřejmě to samé. Výběr je možná ještě širší, můžeme si nechat vyrobit trička s potiskem na přání, aby vyjadřovala náš světonázor nebo naši politickou příslušnost. Ale ti chlapi v nich vypadají přeci jen tak nějak tuctově. Pokud má muž nějaké to kilo navíc, tak to lépe zakryje v košili než v triku. Košile mu dodá charisma a jistou důležitost.
stavění kamenů.jpg
Máme tu pak ještě polotrika. Trička s límečkem, tak často vídaná třeba u hráčů golfu. Působí poněkud elegantněji než trička obyčejná, ale pokud má někdo averzi ke košilím, bude ji mít nejspíš i k tomuto druhu triček.
Než půjdete pro vašeho vyvoleného poprvé něco nakupovat na sebe, raději nejdříve pořádně prozkoumejte jeho šatník a přesvědčte se o tom, co rád nosí. Nemusí to být to, v čem se zrovna vám líbí. A vás by to pak mohlo mrzet.