Jak se vám skáče na trampolíně

Když se postavíte na odrazovou plochu velké zahradní trampolíny https://www.goodjump.cz/trampoliny-s-ochrannou-siti a začnete se na ní pohybovat, uvědomíte si, že jde o poměrně nezvyklé pohyby. Většina z nás není zvyklá poskakovat po zemi anebo vyskakovat do výšky, toto je typické spíše pro malé děti, které rády skotačí a dovádí, ovšem dospělí lidé nemají ani mnoho příležitosti k takovému pohybu. Mnoho času trávíme v zaměstnání na židli, v křesle, anebo ve stoje, věnujeme se pracovní činnosti a na nějaké poskakování není ani pomyšlení. Zbytek času doslova promrháme cestováním autem či městskou dopravou, nakupováním a zajišťováním dalších záležitostí, důležitých pro přežití, a jen zlomek času nám zbývá, abychom jej následně vyplnili na pohovce v obýváku a v lepším případě v posilovně, běháním či podobnými sporty.

žena při výskoku

Což takhle to změnit a začít více skákat, například na trampolíně? Co tím získáme?

Lepší náladu – skákání na místě poměrně značně urychluje vyplavování endorfinů, jsou to hormony potřebné pro regulaci stresových hormonů adrenalinu a kortizolu. Tím pádem vám bude den připadat jaksi lepší a příjemnější.

skákání na trampolíně

Imunita – imunitní systém je základ. Komu se zhroutí, tomu se zhroutí i celý svět. Dobrá imunita úzce souvisí s lymfatickým systémem a ten vyžaduje vhodný pohyb. Skákání na trampolíně je pro posílení imunitního a lymfatického systému naprosto ideální.

Chodidla – že si na trampolíně skvěle posílíte svalové partie dolních končetin, je jasné, ale nezapomínejte ani na svá chodidla. Nosí vás celý den, a pokud trávíte mnoho hodin v obuvi, ta brání posilování příčné a podélné klenby a hrozí vám vznik ploché nohy. Choďte častěji naboso, vyzouvejte se venku z bot, kde je to možné, a pokud je to pro vás problematické, skákejte často naboso na trampolíně. Právě chůze a skákání naboso výrazně posílí svaly na chodidlech a nepříjemnému defektu ploché nohy se ubráníte.